Figaro braškės
Braškės Figaro Turtingas Skonis ir sodrumas Labai didelės uogos Vėlyvas ir gausus derlius Atsparumas šalčiui Tolerantiški verticiliumui…
Braškės Figaro
Turtingas Skonis ir sodrumas
- Labai didelės uogos
- Vėlyvas ir gausus derlius
- Atsparumas šalčiui
- Tolerantiški verticiliumui
Figaro yra vidutinio sezono braškių veislė, kuri žydi beveik tuo pačiu metu kaip ir ‘Sonata’. Jos privalumai apima tvirtus, ilgus lapų kotus, ryškiai šviesiai žalius lapus ir geras gėlių savybes. Figaro vaisiai yra dideli, šiek tiek storoki ir apvaliai kūgiški, pasižymi oranžinai-raudona spalva ir blizgesiu. Pirmieji vaisiai gali išsivystyti į labai didelius, šiek tiek išraižytus, o vėlesni vaisiai dažnai būna gražiai suformuoti ir pakankamai stori. Vidutinis vaisių svoris yra gana didelis, lyginant su kitomis vidurio sezono veislėmis. Figaro vaisių tvirtumas yra žymiai geresnis nei Sonata veislės, o skonis yra labai geras, ypač saulėtų periodų metu. Ši veislė yra mažiau produktyvi nei Sonata, bet pasižymi aukšta I klasės vaisių dalimi.
Žydėjimo ir derliaus laikas
Figaro formuoja tvirtą ir stiprų augalą su ilgais, šiek tiek plaukuotais lapų kotais. Dideli lapai turi būdingą šviesiai žalią spalvą. Figaro žydi beveik tuo pačiu metu kaip Sonata. Gėlių kokybė yra gera. Didelės gėlės, kaip ir vaisiai, gamina pakankamai žiedadulkių. Žiedynai yra ilgi ir tvirti, aiškiai tvirtesni nei Sonata. Gėlių skaičius viename žiedyne yra mažesnis. Kadangi žiedynai iš dalies išlenda virš lapų, gėlės šiek tiek jautrios nakties šalčiui. Derlius beveik tuo pačiu metu kaip ir Sonata.
Uogų kokybė
Figaro gamina didelius, šiek tiek storokus ir apvaliai kūgiškus vaisius. Jie yra gana blizgūs ir oranžinai raudonos spalvos. Pirmieji vaisiai gali išsivystyti į labai didelius, šiek tiek išraižytus produktus. Toliau vystantys vaisiai dažniausiai yra gražiai suformuoti ir gana storokie. Sezono pabaigoje vaisiai yra apvalūs ir su pastatytu kekės. Vidutinis vaisių svoris yra gana didelis, palyginti su kitomis vidurio sezono veislėmis. Mažų vaisių pabaigoje yra retai. Vaisių tvirtumas yra ženkliai geresnis nei Sonata. Vaisiai paprastai turi gana gerą skonį, ypač labai saulėtų periodų metu. Lietaus metu kartais susidaro baltas kaklas.
Derliaus gausa
Paprastai Figaro yra šiek tiek mažiau produktyvi nei Sonata, tačiau yra išimčių. Iš tiesų, kai kurių metų metu susidaro daug žiedynų. Tada Figaro gali būti bent jau taip pat produktyvi ir duoti puikų derlių su gražiais dideliais vaisiais. Figaro gamina santykinai nedaug mažų vaisių, todėl jos klasės I dalis yra aukšta. Dėl didelio vaisių dydžio ir to, kad vaisiai lengvai randami, skynimo našumas paprastai yra gana geras. Dėl braškių tvirtumo ir stiprios odos, šepečio naudojimas niekada nėra problema. Braškės taip pat labai lengvai rūšiuojamos.
Atsparumas ligoms
Figaro formuoja tvirtą ir stiprų derlių, kuris yra minimaliai jautrus miltligei (Sphaerotheca macularis) ir vidutiniškai jautrus karūnos puvinio ligai (Phytophthora cactorum). Tačiau Figaro yra jautri vystymuisi (Verticillium dahliae) ir vaisių puvinio (Botrytis cinerea) atžvilgiu. Figaro taip pat atrodo jautri bakterinei ligai Xanthomonas fragariae. Ji taip pat yra jautri vaisių puvinio po kekės atžvilgiu, ypač drėgnomis oro sąlygomis. Todėl profilaktinis purškimas prieš vaisių puvinį žydėjimo metu yra labai svarbus.
Sodinimo rekomendacijos
Figaro suformuoja didelį derlių ir yra ypač tinkama auginimui vasaros sąlygomis. Šviesiai oranžinai raudoni, tvirti vaisiai leidžia šiek tiek platesnį derliaus laikotarpį. Taip vaisiai auga dar gausiau. Tai lemia geresnį vaisių dydį ir didesnę produkciją. Pirmieji vaisiai kartais būna ant gana storo stiebo ir todėl šiek tiek sunkiau skinti. Augalų lapai suteikia vaisiams gerą apsaugą nuo saulės nudegimo. Figaro taip pat yra tinkama veislė naudojimui šaldytų augalų kultūrose. Aukšta produkcija pasiekiama antrųjų derliaus metų metu.
Sodinimo Laikas: Figaro braškės geriausiai tinka sodinti ankstyvą pavasarį arba, jei naudojama šaldyta augalų medžiaga, vėlyvą žiemą. Taip pat galima sodinti rugpjūčio mėnesį įprastoje auginimo sistemoje.
Sodinimo Atstumas: Rekomenduojamas sodinimo atstumas yra 35-40 cm. Tai suteikia augalams pakankamai vietos tvirtai augti ir išsivystyti.
Dirvos Paruošimas: Pasirinkite gerai nusausintą, derlingą dirvą, turtingą organine medžiaga. Dirva turėtų būti lengvai rūgšti iki neutrali (pH apie 5.5-6.5).
Sodinimo Gylis: Svarbu sodinti Figaro braškes tinkamu gyliu – augalo šaknų kaklelis turėtų būti lygiu su dirvos paviršiumi. Per giliai pasodinti augalai gali patirti augimo sutrikimų.
Laistymas: Po sodinimo gerai palaistykite, užtikrinant, kad dirva būtų drėgna, bet ne peršlapusi. Vėliau laistyti reikia reguliariai, ypač sausringais laikotarpiais.
Tręšimas: Figaro braškės reikalauja mažai azoto, tačiau svarbu užtikrinti pakankamą magnio lygį, kadangi ši veislė lėtai jį įsisavina. Rekomenduojama tręšti subalansuotu trąšų mišiniu.
Apsauga nuo Šalčio ir Ligų: Kadangi Figaro yra šiek tiek jautri vystymuisi ir vaisių puvinio ligoms, svarbu atlikti tinkamus prevencinius purškimus. Taip pat, dėl šalčio jautrumo, augalus reikia apsaugoti nuo pavasario šalnų.
Sodinimo Vieta: Renkantis vietą sodinimui, atkreipkite dėmesį į pakankamą saulės šviesą ir apsaugą nuo stiprių vėjų.
Augalų Priežiūra: Regulariai tikrinkite augalus ir pašalinkite bet kokius ligos ar kenkėjų požymius. Taip pat būtina kontroliuoti piktžoles.
Atminkite, kad tinkama priežiūra ir aplinkos sąlygos yra svarbios siekiant užtikrinti sveikus ir derlingus Figaro braškių augalus.