Braškės Rumba

Braškės RUMBA Raudonai švytinti vasaros pradžia Ryškios ir blizgios uogos Ankstyvas derlius Atsparumas ligoms Ilgas derėjimo metas…

Braškės RUMBA

Raudonai švytinti vasaros pradžia

Rumba suteikia vasaros pradžiai išskirtinai raudoną švytėjimą. Nuo gegužės mėnesio patrauklios blizgančios, ryškiai raudonos braškės prideda žavesio parduotuvių lentynose ir net pačios išrankiausios šeimos stalui. Tai tikrai malonus reginys nuvargusioms akims. Rumbos uogos yra skanios ir jeigu yra laikomos tinkamai  jomis galima ilgai mėgautis. Rumbos braškių veislė anksti subręsta, todėl ji labai įdomi tiek augintojams, tiek prekybininkams. Rumba yra atspari veislė, labai tinkama lauko ir auginimui tuneliuose. Idealiausias klimatas šiai brakių veislei Šiaurės ir Centrinėje Europoje.

Rumba derlius

RUMBA BRAŠKIŲ Žydėjimas

Augalai pradeda žydėti anksti sezone, su 5-6 žiedais ant kekės. Gerai išsivystę žiedadulkynai gamina gausybę žiedadulkių, užtikrindami puikų vaisių užmezgimą ir beveik jokių deformuotų vaisių.

puiki Uogų kokybė

Rumba braškės yra ryškiai raudonos ir išlieka labai blizgios, net ir po kelių dienų nuo skynimo. Vaisiai labai sultingi, skanūs ir dideli, su aukštu vidutiniu vaisiaus svoriu. Net sezonui įsibėgėjus, braškės išlieka gero dydžio. Būdingos Rumba braškių savybės, kurios jas daro labai patrauklias vartotojams, yra jų aukštas vienodumo Rumba braškės yra ryškiai raudonos ir labai blizgios, net ir po kelių dienų laikymo. Vaisiai labai sultingi, skanūs ir dideli, su aukštu vidutiniu vaisiaus svoriu. Net sezonui įsibėgėjus, braškės išlieka gero dydžio. Būdingos Rumba braškių savybės, kurios jas daro labai patrauklias vartotojams, yra jų aukštas vienodumo laipsnis ir raudonas blizgumas.

Rumba braškės
Rumba derlius

Derliaus gausa ir ilgumas

Rumba derliaus sezonas prasideda 5-6 dienomis anksčiau nei Sonata. Lauke augančių augalų skatinimas gali dar labiau sutrumpinti derliaus sezono pradžią 4-7 dienomis. Optimalus Rumba derliaus intervalas yra kas 2-3 dienas. Rumba derlius dera vienodai ilgą laiką, be kitų ankstyvų veislių stebimų pikų, dėl to augintojai gauna didesnį derlių. Augalai yra kompaktiški, bet ir atviri, o gerai išsivystę žiedų kotai palengvina braškių rinkimą. Geras uogų nustatymas reiškia, kad reikia mažiau rūšiuoti.

Atsparumas ligoms

Augalai labai gyvybingi, su maža ligų rizika. Nors Honeoye jautrus odos puvimui (Phytophthora cactorum) ir vystymuisi (Verticillium dahliae), Rumba retai kamuoja šios ligos. Rumba yra gana atspari miltligei (Podosphaera aphanis). Kaip ir kitų veislių atveju, Rumba turi būti gydoma, kad būtų išvengta pilkojo pelėsio (Botrytis cinerea) ir šaknų puvinio (Rhizoctonia), tačiau ji yra mažiau jautri pilkajam pelėsiui nei Clery.

Rumba derlius
Rumba braškės

Sodinimo rekomendacijos

Įprastomis auginimo sąlygomis Salsa augalas išsivysto į didelį ar net labai didelį krūmą dėl to rekomenduojamas sodinimo atstumas yra tarp 40 ir 45 cm. Šios veislės uogų kekės pradžioje auga lėtai, tačiau vėliau gerai vystosi ir yra aiškiai matomos. Salsa augalai taip pat linkę formuoti daug ūglių, kas auginant reikalauja papildomo dėmesio. Svarbu paminėti, kad Salsa yra veislė, kuri paprastai gerai toleruoja įprastą tręšimą.

KODĖL VERTA RINKTIS RUMBA BRAŠKIŲ VEISLĘ?

Rumba lengvai pasisavina maistines medžiagas, dėl to susidaro gerai subalansuoti augalai su tamsiais, blizgančiais lapais. Puikūs rezultatai buvo pasiekti auginant Rumba tuneliuose. Svarbu geras vėdinimas ir vandens valdymas. Aukštas šaltumo poreikis ir geras atsparumas lietui daro Rumba labai tinkamą lauko auginimui. Veislė taip pat pakankamai gerai toleruoja šalčius, nors rekomenduojama augalus apsaugoti nuo šalčių, ypač dvimečių augalų atveju.

Rumba žiedų kekės yra pakankamai ilgos, kad uogų rinkimas būtų lengvas, neprarandant apsaugos nuo šalčio ir lietaus žydėjimo metu.

Svarbiausia Rumba savybė yra jos ankstyvumas, leidžiantis prekiauti patraukliomis, blizgančiomis braškėmis ankstyvą sezoną.

Similar Posts